Батькам

Що важливо знати, відправляючи дитину в табір.

1. Ваша дитина буде сумувати за Вами. Це відбувається не тому, що їй в таборі погано, а тому, що Ви для неї важливі. Як підтримати дитину?

У розмові позначте, що Ви чуєте її сум і, на жаль, неможливо бути і в таборі і з батьком одночасно.

«Так буває, я відпускаю тебе пробувати нове. Все добре, я тебе чекаю, я відпускаю тебе радіти новому!!!»

Смуток особливо загострюється в вечірній час, саме тому дзвінки батькам організовані з 17:30 до 18:00. Після спілкування з Вами у дітей вечеря і розважальні заходи, щоб трохи компенсувати відсутність сімейних ритуалів відходу до сну. А також «Подележка», де діти обмінюються враженнями за минулий день і отримують підтримку в тому, що вони не одні, що поряд з ними є чуйні люди.

2. Вашої дитини розмістять з незнайомими людьми, навіть якщо вона їде з друзями, братами, знайомими. З новими людьми швидше і якісніше дитина буде спиратися на себе, зможе проявитися по-новому, відкритися на зустрічах з психологом. Також це мінімізує можливість «дружити проти когось», допоможе підтримати і розвинути нові навички спілкування. Дитина, щоб привернути увагу батьків, може використовувати різні маніпуляції: прохання переселити, скарги на відносини з ким-то.

Це здорово, що вона з вами ділиться своїми труднощами. Запитайте її: «А як цю ситуацію вирішив куратор-вожатий»? Переадресуйте дитину до закріпленого в таборі за нею дорослому. Підтримайте її в навичці самостійно звертатися за допомогою до відповідальних дорослим. Уміння без батьків взаємодіяти і вирішувати виникаючі питання основа самостійності і відповідальної поведінки.

3. Виключіть з розмови питання: «Тобі там погано»? Дитина буде шукати інформацію під це питання. Фіксувати пам'ять на складнощах, виключаючи позитивні сторони.

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…